זכייה של תלמידי מעלה שחרות בעבודות חקר מצטיינות בתחום מדעי כדור הארץ והסביבה בתחרות ע"ש וינטראוב במכון וייצמן

זכייה של תלמידי מעלה שחרות בעבודות חקר מצטיינות בתחום מדעי כדור הארץ והסביבה בתחרות ע"ש וינטראוב במכון וייצמן

04.07.14

ביום רביעי 2.7.14 התקיים במכון וייצמן טקס חלוקת פרסי עבודות חקר מצטיינות לתלמידי במגמת מדעי כדור הארץ. בתחרות זו זכו כשלושה תלמידים מביה"ס מעלה שחרות ממגמת מדעי כדור הארץ והסביבה.

התלמיד דגן משלי כתב עבודת גמר בהיקף של 5 יחידות לימוד בנושא: פענוח משקעי שטפונות בתוך מערות כריית נחושת.  עבודתו של דגן  עסקה במשקעים אלוביאלים שהושקעו בשיטפונות הנמצאים בתוך מערות כרייה עתיקות בבקעת עמרם. מטרת מחקרו הייתה  לפענח ולנתח את החומרים האלוביאלים במערות וללמוד בעזרתם על שיטפונות העבר בהתאמה לאירועי קיצון בהווה ממצאי עבודתו  יפורסמו בקרוב כמאמר מדעי בשפה האנגלית בספר לזכרו של חוקר הנחושת פרופ' בנו רוטנברג.

התלמידים עדן זוארץ ואופיר אליאסף הגישו עבודת גמר בנושא: גיאולוגיה של קער רחבעם.

בעבודתם עדן ואופיר למדו ותארו בטקסט ובאיורים את חתך יחידות הסלע של דרום ישראל – הסלעים המגמטים, אבני החול העתיקות, סלעי המשקע הימיים ותלכידי הנחלים. במחקר הכינו התלמידים מפה גיאולוגית מפורטת שבמרכזה הקער וכן חתכי רוחב הניצבים לקער שבהם בא לידי ביטוי המבנה הגיאולוגי המורכב של האזור.העבודה נכתבה במקצועיות וכוללת סדרה של איורים ותמונות המבטאים בדרך ראויה את הגיאולוגיה המורכבת והמסובכת של האזור.העבודה נעשתה במסגרת לימודי מדע כדור הארץ והסביבה בכיתה יא בביה"ס מעלה שחרות ביטבתה. יחד עם עדן ואופיר כתבו והגישו עבודות טובות מאוד שעוסקות בהיבטים אחרים של אזור הקער – מכרה נחושת, יחידות סלע צעירות ובולבוסים.

התלמידים זכו בתעודת הצטיינות ובפרס כספי מכובד.