חוגגים את המעבר למשכן החדש במכון ים המלח במצדה

חוגגים את המעבר למשכן החדש במכון ים המלח במצדה

06.09.17

עובדי שלוחת ים המלח וצוות המינהלה של מרכז מדע ים המלח והערבה יצאו, אתמול אחה"צ, לחגוג את המעבר למשכן החדש במכון ים המלח במצדה.

בארוע אינטימי שהחל במפגש מעניין במועצה אזורית מגילות עם ראש המועצה האזורית , אריה כהן, שספר על האתגרים העומדים בפני המועצה להוביל צמיחה ופיתוח באזור עם מספר תושבים קטן, על הרחבות קהילתיות והקמת יישוב חדש, על קידום חינוך ייחודי בין היתר בדגשים מדעיים בשיתוף עם חוקרי מרכז מדע ועוד.

בהדרכת אסף הרשטיג הנפלא המשכנו לסיור באתרים מעניינים בצפון ים המלח. במסגרתו נחשפו העובדים להיסטוריה האנושית של האזור שמשכה אליה עוד מתקופות קדומות אנשי רוח, אנשי מעש, חוקרים והרפתקנים. בקרנו באתר  הטבילה והתפעלנו מהקרבה לירדן ומעוצמת המקום בהיבט הרוחני והדתי. המשכנו לבית הערבה הישנה וגשר עבדאללה ושמענו על סיפור ההתיישבות החקלאית משנות השלושים, סיפור הקמתו של מפעל אשלג ארץ ישראל וסיפור המקום במלחמת העצמאות.

האוטובוס שלווה אותנו שהיה חדש וממוזג היה מפלט מנצח מתנאי החום הקשים ושמר על יכולת ההקשבה...

בשעות הערב הגענו למצוקי דרגות לא לפני שעצרנו לתצפית מהממת על נחל דרגות וים המלח ממישור שנמצא בגובה פני הים "האפס" כפי שנקרא ע"י בני המקום (היינו כ 400  מטר מעל פני ים המלח) ושמענו הסבר מכרמית איש שלום על ההידרולוגיה והגיאולוגיה של המקום.

את הערב, שקדם אותנו בזריחת ירח מלא הנשקף מעל ים המלח, סיימנו בשיחת עידכון על הנעשה במרכז מדע ובפעילות חברתית מהנה ומגבשת.

בסופו של יום למדנו להכיר את סביבת העבודה הקרובה של עובדי שלוחת ים המלח,

גילינו כמה קרוב אלינו ממש "מתחת לאף" קיימות אטרקציות עם סיפורי תוכן מעניינים ומעשירים כל נפש.

למדנו להכיר אחד את השני קצת יותר לעומק

ובטעם של עוד וציפייה לאירועים הבאים חזרנו כל אחד לביתו.

תודה לכל העובדים על השתתפותם ותרומתם לאווירה הנהדרת,

תודה לליהיא על ארגון הארוע,  שהיה ללא רבב.

באיחולי שנה טובה פוריה ומבורכת.

בברכה

יעל